מערכת לאיתור דליפות גז

גז הבישול הביתי הינו גז פחמימני מעובה (גפ"מ) וניתן למצוא אותו כיום כמעט בכל בניין או בית בישראל. נוכחותו של הגז בולטת כמובן גם במגזר העסקי והציבורי (מסעדות, מפעלים, חדרי אוכל וכדומה). דליפות גז הן אירוע בטיחותי חמור העלול לגרום לנפגעים רבים ולנזקי רכוש. על פי רוב, דליפת גז יכולה תוצאה של תקלות, תחזוקה לקויה, רשלנות מקצועית, החלפת כיריים שלא על ידי מתקין גז מוסמך ומקצועי, טעויות אנוש ואפילו חבלה מכוונת.

 

חוק משק הגז קובע באופן מפורש שספקיות הגז מחויבות לבצע לפחות אחת לחמש שנים בדיקה תקופתית של מתקני הגז.
חברת ADS המתמחה בפתרונות דיגיטליים למערכות הגז האנלוגיות משווקת ומפתחת מערכת מנע מקדימה לאיתור דליפות גז. המערכת מאפשרת ביצוע בדיקת גז נגד דליפות אחת ל-24 שעות ו/או בהתאם לקריאה יזומה. כמו כן, המערכת פועלת ממרחק ומאפשרת, אם הדיירים שכחו גז דלוק, את ניתוק הגז באפליקציה ייעודית ובזמן אמת. מדובר על פתרון מציל חיים שפותח הן לטובת לקוחות הקצה והן לטובת ספקיות הגז.

 

יתרונות המערכת:

  • התקנה פשוטה ובטוחה על גבי הכיריים הקיימות וללא צורך בהחלפתן.
  • ביצוע בדיקת מנע לדליפת גז בתדירות של אחת ל-24 שעות.
  • שליחת חיווי מיידי בכל תקלה באספקת הגז וחשש לדליפה.
  • ניתוק מיידי של מערכת הגז במקרה סכנה.
  • יכולת חיבור למכשירי צד ג' נוספים כגון גלאי אש, גלאי תנועה, מצלמות ועוד.
 

הפתרון הטכנולוגי:

מערכת לאיתור דליפות גז מבית חברת ADS מבצעת בדיקה אוטומטית של אטימות לחץ הגז במערכת בין הברז הקיים לבין הכיריים והצינור המקשר. במידה שהמערכת מנטרת דליפת גז חשודה תתבצע סגירה אוטומטית והודעה מיידית ללקוח על דליפת הגז. ככל שהצרכן שכח לבצע סגירה מלאה של הגז בבית המערכת מסוגלת לזהות עשן ו/או הצפת מים בדירה.
דילוג לתוכן